Kogemused töökohal tunnustamisest

Hiljuti viisime Facebook´is läbi küsitluse, kus soovisime teada saada, mida inimesed tunnustamisest arvavad. Meie üleskutsele vastas 71 inimest. Järgnevalt on välja toodud mõned tsitaadid vastanute isiklikest kogemustest töökohal tunnustamise kohta:  

 • "Mind on varasemalt tunnustatud positiivse tagasiside ja avaliku tunnustamise kaudu koosolekul. Siinkohal peab aga märkima, et nii tagasiside kui avalik tunnustus peavad tõepoolest olema siirad. Kui seda tehakse sunniviisiliselt nii, et tunnustaja ise sellesse tegevusse ei usu, siis pole mõtet ja see pigem langetab töömotivatsiooni." 
 • "Kiidetud konkreetse ülesande eest, tehtud firmalogoga kingitusi ja ka niisama kingitusi. Rahaline boonus. Lisaks kolleegidelt saadud tagasisidele on ka klientidelt saadav tagasiside/kiitus väga suure mõjuga.   Arvan, et ühisüritused peaksid ettevõttes niisama olema, mitte tunnustamisega seotult."
 • "Koosolekul on kiidetud toreda suhtumise eest. Tänatud firma meenega toreda koostöö eest."
 • "Minu varasem juhataja alati kuulas ära meie ideed ja lasi meil paljuski kaasa rääkida. Ka see on teatud mõttes tunnustus, kui tööandja usaldab ja tunneb huvi, mis Sina arvad ja vastavalt sellele ka tegutseb. Ja lisaks on kiidetud ja tänatud kordaläinud projekti ja hästi tehtud töö eest." 
 • "Ka väikeste täidetud ülesannete eest tänamine, kiitus. Palgakõrgendus. Kiitus hea töö eest (nii privaatselt kui kolleegide kuuldes)."
 • "Olin 3 kuud praktikal ning praktika lõpetades sain tagasiside lehe, milles oli minu tegevusi hinnatud ja ülemused tõid välja ainult positiivset."
 • "Tihti olen saanud rahalist preemiat tehtud töö eest pingelisel ja kiirel ajal. Kõige parem tunnustus on siiski see, kui otsene või kaudne juht ütleb kiidusõnu või lihtsalt kogemata jutu sees, et te olete sellele organisatsioonile väga vajalik lüli. Ühisüritused osakonnaga on kohad, kus tunnevad kõik ennast võrdselt ja tunnustatult."
 • "Varasemalt (nimelt eelmisel töökohal) on tunnustatud rahalise preemiaga tööandjalt. Kuid positiivset tagasisidet on tulnud hoopis klientidelt, kuna mu töö on seotud klientidega, siis nende tänulikkus annab mulle märku, et tõenäoliselt teen ma oma tööd hästi."
 • "Ülemus märkas minu heatujulisust ja positiivset suhtumist ning tõi seda teistele eeskujuks. See tegi tuju veelgi paremaks ja töö läks palju libedamalt."
 • "Kord sain ametikõrgendust, olen saanud rahalist preemiat. Kõige rohkem on öeldud suusõnaliselt. Alustasin just uuel töökohal ja päris kiirelt visati mind pea ees tundmatusse vette ja jäeti üksi. Aga sain hakkama. Seda arvasid nii osakonna ülemus kui ka juhataja. Ja ütlesid seda mulle."
 • "Kui koosolekul olen teinud ettekande ning pärast esitlust on kolleegid privaatselt kiitust tulnud avaldama asjalike ettepanekute eest."
 • "Kui olen tööjuures teinud rohkem kui minu tolle hetke tööülesandes on ette nähtud, siis nii kaaskolleegidelt kui ka ülemuselt olen saanud tänu või on öeldud, et ma olin tubli."

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: